Furniture

İzmir Ofis Bankoları

İlk izlenim yalnızca bir kez yapılabilir ve çok daha sonra buna bağlıdır. Bu nedenle, genel merkezindeki resepsiyon masası olan ve modern resepsiyon masalarının sunduğu olanaklardan tam anlamıyla yararlanarak şirketin çekici bir vitrini ile ilgilenmeye değer .

Resepsiyon – her şirketin vitrini
Alan düzenlemesinde şu anda önde gelen eğilime göre, resepsiyon masası kişiselleştirilmeli , şirketin karakterini ve onu rekabette öne çıkaran özellikleri vurgulamalıdır.

Bununla birlikte, aynı zamanda, “az daha çoktur ” ilkesi hatırlanmalıdır , çünkü temsili iç mekanlar söz konusu olduğunda, hiçbir abartı tavsiye edilmez. Öte yandan zamansızlığı, tazeliği ve zarafeti ile minimalizm mükemmeldir. doğal malzemeler ve bitki unsurları kullanarak.

Şirketin renklerine uygun renkler, azami özenle yapılan konforlu ekipmanlar ve çelik, cam veya ahşap gibi birinci sınıf malzemelerden oluşan renkler, müşteriler ve yükleniciler tarafından da takdir edilecek tutarlı ve zarif bir konseptin oluşturulmasına olanak tanır. şirket çalışanları olarak.

Resepsiyon görevlisi için rahat bir çalışma alanı
Resepsiyon masası , şirketi ziyaret eden kişiler ile resepsiyonistin iş istasyonu arasındaki sınırdır. Bu nedenle, çalışan konforunu ve ekipman ve belgelere kolay erişimi garanti edecek şekilde inşa edilmelidir.

Ergonomi önemlidir , bu nedenle üst kısmın uygun ölçülerine ve masanın yüksekliğine, ayrıca rahat bir şekilde kullanılmalarını sağlayan raf ve dolapların düzenlenmesine dikkat etmeye değer. Çalışanın yanlış açıdan bakmak zorunda kalmaması için bilgisayarı doğru konumlandırmak da önemlidir .

Bununla birlikte, resepsiyonistin çalışmasının temeli, öncelikle rahat bir koltuktur (diz eklemlerini rahatlatan bir ayak dayama yeri olsaydı iyi olurdu) ve uzun süre rahat bir kullanım sağlar.

Resepsiyon alanı - müşterilerinizin gördüğü ilk yer

Alışılmadık bir şekle sahip resepsiyon masalarına karar verirsek  , onları hafif renklerde yapmaya değer. O zaman sonuç ilginç olacak, ancak ezici olmayacak.

Toplantıyı bekleme yeri , resepsiyonda eşit derecede önemli bir rol oynar . Burada estetik deneyimi ve kullanım rahatlığını garanti eden orijinal, yumuşak mobilyaların yanı sıra , gerektiğinde rahat koşullarda çalışmanıza olanak sağlayacak akustik kabinleri deneyebilirsiniz .

Bu ile takviye edilir yardımcı alımı mobilya belgeler için dış giysi, hem de dolapları ve kaplar için dolapları formunda olabilir. İkincisi durumunda, onları uygun şekilde sabitleme ihtiyacını hatırlamak gerekir.

Her nesli memnun edecek mobilyaları  seçin

Modern bir resepsiyon masası – nelere dikkat etmelisiniz?

Resepsiyon sıradan bir mobilya parçası değildir. Dışarıdan temsili bir işlevi vardır, bu nedenle cephesi zarif ve dayanıklı olmalı , yıllarca çekici görünümünü garanti eden en yüksek kaliteli malzemelerden yapılmalıdır .

Bu arada, resepsiyon masaları , içeriden bakıldığında gerçek bir “hazine yeri” dir. Seçimi belgeler, bilgisayarlar, yazıcılar, önizleme izleme terminal ödemeleri ve kasa, ilk yardım kiti ve şirket pazarlama malzemeleri için dolaplar ve raflar … Genellikle vardır bir resepsiyon , onun yapısı düzenler şeyleri size etkin dikkati çekiyor bunları kullanma ihtiyacı uygun oldu.

Resepsiyonda evrakların güvenliğinin sağlanması çok önemlidir . Bu nedenle, resepsiyon masasının kilitlenebilir çekmeceler, kaplar ve dolaplar ile donatılması gerekir, bunlar aynı zamanda yetkisiz kişilerin bunlara erişemeyeceği şekilde yerleştirilecektir.

Resepsiyon masası – boyutlar

Resepsiyon tezgahına gelince  , boyutları , tezgahın bulunduğu odanın boyutuna uyarlanmalıdır.

Tezgahın dışındaki tezgahlar genellikle 110-120 cm yüksekliğe monte edilir. Bu sayede ayakta rahatça yazı yazabilir ve gerekli evrakları halledebilirsiniz. Aynı zamanda, yüksek düzeyde takdir yetkisini garanti eder ve resepsiyonistin işinin rahatlığını artırır. Gönderen  iç, masa üstü genellikle sırayla resepsiyonist otururken rahatça çalışmasını sağlar 80 hakkında cm yükseklikte, monte edilmiştir.

Resepsiyon masasının derinliği bireysel bir konudur, ancak onu belirlerken gerekli ekipmanı içine yerleştirmenin rahatlığını dikkate almaya değer. Dış tezgâhın genişliği 40 cm’ye kadar, masa görevi gören iç tezgâhlar ise 60 ila 80 cm’dir.

Ismarlama resepsiyon masalarını seçmeye ne zaman değer ?

Kabul sayaçları , kullanılan malzemelerin şekli, rengi veya türüne göre birçok varyantta seçilebilir. Bununla birlikte, kabul odası alışılmadık bir boyuta veya şekle sahipse veya çok orijinal bir çözüm istiyorsak, bireysel sipariş üzerine yapılan tezgahlar iyi bir seçenek olabilir.

Kabul masalarının işlevselliği

Karşılama sayaçları , temsili işlevi günlük işleyişle ve beraberindeki karmaşa ile boğulmazsa görevlerini yerine getirir. Bundan kaçınmak için tezgahın iç tarafında uygun bir düzenleme gereklidir.

Eğer bir resepsiyona işlevsel ve yıllarca en yüksek estetik kaliteye sahip olmaktır, bu yüksek kaliteli malzemelerden yapılmalıdır. Ancak bunların doğru kullanılması da önemlidir  . Örneğin, dekoratif cam doğrudan darbelere maruz kalan yerlerde işe yaramaz, ancak taş ve çelik, dayanıklı ve her zaman zarif tezgahlar için mükemmel bir malzemedir.

Tezgahın yapıldığı malzemelerin temizliğinin kolaylığının yanı sıra , resepsiyonda akustiği iyileştirebilecek unsurlarla (bitkilerle yeşil bir duvar gibi) takviye etme olasılığını da göz önünde bulundurmaya değer . yansımalar.

Ofiste bir sosyal alanın nasıl düzenleneceği  konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz

 

Bir resepsiyon masasının maliyeti nedir?

Bir resepsiyon masasının fiyatı birçok faktöre bağlıdır. Tezgahın fiyatı şüphesiz yapıldığı malzemenin türü ve kalitesinden , uygulama yönteminden ve yapının karmaşıklık derecesinden, aynı zamanda tezgahın boyutundan veya iç kısmının ekipmanından etkilenir.  .

Resepsiyon ve resepsiyon masasının ayrılmaz bir parçasını oluşturan , artık genellikle şirketin komutasıdır, ancak aynı zamanda – bir müşteri ile ilk toplantıdır. Bu nedenle, buranın görünüşü, sınıfı ve profesyonelliğiyle onu cezbettiğinden – onu sık sık ziyaretçi yapacak bir şirket imajı yarattığından emin olmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir